Reglement Auto van de Zaak

Regels voor het gebruik van een bedrijfsauto

 15,00 excl. btw

Uitgewerkt voorbeeld van een reglement auto van de zaak die de werkgever opstelt met daarin alle voorwaarden en spelregels. Met deze regeling als basis sluit je een aparte overeenkomst met elke afzonderlijke medewerker.

Up-to-date: wet- en regelgeving 2025

somdn_product_page

Word-document

Direct in je e-mail

Download direct

Eenvoudig invullen

Veilig betalen

Omschrijving

Regeling Auto van de zaak

Met dit model heb je een degelijke set aan afspraken die je zelf aan kunt passen. Dit is een eenzijdig reglement auto van de zaak, dus geen overeenkomst.

Bij overhandiging van de autosleutels, laat je een medewerker een gebruikersovereenkomst auto van de zaak tekenen. Als bijlage voeg je dit reglement auto van de zaak toe.

Dit is een set aan regels die voor alle personeelsleden gelden. Het geeft je de flexibiliteit om in de toekomst aanpassingen te doen zonder dat alle medewerkers opnieuw een contract moeten ondertekenen.

Wat moet je zelf invullen

Vul de gegevens van je bedrijf in. De WA-, volledig casco- en inzittendenverzekering zijn voor rekening van de werkgever. Belastingen komen voor kosten van de werknemer, zoals hier op de website van de Belastingdienst uitgelegd.

Voor privégebruik kun je jaarlijks een percentage van de cataloguswaarde in rekening brengen. Bij functiewijziging, langdurige ziekte, ontslag of op initiatief van de werknemer kan de beschikbaarstelling worden beëindigd.

Samenvatting

Het reglement bevat afspraken over:

  • Zakelijk en privégebruik;
  • Verdeling van kosten;
  • Vergoeding;
  • Fiscale verdeling;
  • Verzekeringen;
  • Mogelijke redenen beëindiging.

Parkeerkosten, tolwegen, veerdiensten en verkeersboetes komen standaard voor rekening van de werknemer, maar dit kun je ook aanpassen.

Context

Je gebruikt dit document in de volgende situatie:
De auto kan bedrijfseigendom zijn, maar meestal is er een financial leaseovereenkomst met een leasemaatschappij. In dit reglement auto van de zaak staat daarom een extra bepaling dat medewerkers moeten handelen conform de tussen werkgever en leasemaatschappij gesloten overeenkomst. In dat geval geef je de medewerker ook een afschrift van de afspraken met de leasemaatschappij.

Tot slot is er een koopoptie opgenomen, zodat de werknemer de mogelijkheid krijgt om de auto aan het einde van de leasetermijn te kopen. Deze passage kun je vanzelfsprekend ook verwijderen.

Specificaties

Bestand

Word-document

Soort

Reglement

Taal / Language

Nederlands

Aantal

3 pagina's

Reviews

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Reglement Auto van de Zaak” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Stel een vraag

Scholto Bos

Scholto Bos

“Als je vragen hebt, kun je mij gerust een bericht sturen.”